Türkiye Müteahhitler Birliği, Ekvator’a inşa edilecek stadyum için çağrı yaptı. 

Türk Müteahhitler Birliği’nden bugün Genel Sekreter Hasan Yalçın imzasıyla üyelerine yapılan duyuruda, şöyle denildi:

“T.C Kito Ticaret Müşavirliğinden alının bir yazıda, Cuenca Belediyesi tarafından Cuenca şehrine stadyum inşa edilmesinin planlandığı ve bu amaçla niyet beyanı duyurusuna çıkıldığı belirtilmekte ve proje ile ilgilenen firmalardan etüt, tasarım, inşaat aşamaları, tahmini maliyet ve finansman kaynaklarını içeren bir niyet beyanı sunulmasının beklendiği ifade edilmektedir.
Söz konusu projeye ilişkin detaylı bilgile bağlantı adresinden ulaşılabilmekte olup, projeye ilgi duyar firmalarımızın 13 Mart 2024 tarihinden itibaren 90 gün içerisinde tekliflerini e-posta edresine iletmeleri gerekmektedir. “

2 BİN 500 RAKIMLI PLATODA KURULAN TARİHİ ŞEHİR

Ekvator’un en güzel tarihi şehirlerinden biri olan Cuenca Güney And Dağları’nda yer alıyor. 2500 metre yüksekliğinde geniş bir platoda yer alan Cuenca, şehrin içinden ve çevresinden kıvrılarak akan 4 nehrin kıyısında kurulmuş. Nehir boyunca dizilmiş İspanyol dönemine ait iki katlı kolonyal stildeki taş binaları, zarif ferforje balkonları, parıltılı kilise kubbesi, arnavut kaldırımlı sokakları ile huzurlu ve sevimli bir şehrin orjinal adı yerli lisanında ‘gökyüzü kadar geniş düzlük’ anlamını taşıyan Guapondelig.

Şehir, ilk olarak Canaris kabilesi tarafından kurulmuş. 15.yy’da İnca’lar şehri ele geçirmiş, Cuzco-Quito yolu üzerinde olduğu için önem kazanmış. Cuenca İspanyollar döneminde, şimdi de Ekvator’un 3’ücü büyük şehri olarak önemini devam ettiriyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x